METHEORA – Hodowla Psów Rasy Manchester Terrier

Wystawy psów rasowych

W tym dziale znajdą Państwo kompletne wyniki z wystaw na których byliśmy z naszymi psami. 
Przez rzetelne zamieszczanie wszystkich wyników wystawowych, chcemy okazać szacunek wobec odwiedzających naszą stronę 
oraz pokazać, że traktujemy hodowlę psów bardzo poważnie. 

Zobacz galerie z wystaw >>>

SEZON WYSTAWOWY 2019

SEZON WYSTAWOWY 2018

SEZON WYSTAWOWY 2017

SEZON WYSTAWOWY 2016

SEZON WYSTAWOWY 2015

SEZON WYSTAWOWY 2014

SEZON WYSTAWOWY 2013

SEZON WYSTAWOWY 2012

SEZON WYSTAWOWY 2011

SEZON WYSTAWOWY 2010

O WYSTAWACH KILKA SŁÓW

Manchester Terrier

to pies elegancki o pięknym ruchu. Wystawy to możliwość pokazania swojego psa, zdobycia rzetelnych opisów sędziowskich na temat jego eksterieru.
FCI- Federation Cynologique Internationale czyli Międzynarodowa Federacja Kynologiczna z siedzibą Belgii Thuin działa od 1911 r. Promuje i nadzoruje hodowlę psów rasowych na całym świecie z wyjątkiem USA -gdzie zajmuje się tym AKC czyli American Kennel Club, którego rodowody są honorowane przez FCI- i Wielkiej Brytanii gdzie działa KC (UK)- Kennel Club in the United Kingdom. FCI skupia po jednej organizacji z każdego z 80 krajów członkowskich oraz tzw. partnerów kontraktowych. Opracowuje i kodyfikuje wzorce ras psów, patronuje międzynarodowym wystawom psów, zawodom agility organizowanym w krajach członkowskich. Największą wystawą jest coroczna Światowa Wystawa Psów Rasowych (World Dog Show). Podczas wystaw międzynarodowych psy mogą uzyskać wniosek CACIB -certyfikat na międzynarodowego championa piękności- Interchampiona. Uzyskanie tytułu Interchampion to największe trofeum wystawowe. Zarejestrowane przez FCI rasy psów (337 ras) są podzielone na dziesięć grup, w obrębie których wyróżnia się sekcje. Manchester Terrier należy do grupy III- Teriery, sekcji 1. Teriery duże i średnie (inne nazewnictwo „wysokonożne”) Członkiem FCI jest Związek Kynologiczny w Polsce ( ZKwP ). 
ZKwP- Związek Kynologiczny w Polsce, uzyskał członkostwo FCI w 1957 r. Zadaniem ZKwP jest regulacja hodowli psów poszczególnych ras. Szczegóły kwalifikacji hodowlanej psa/suki uściśla Regulamin Hodowli Psów Rasowych, organizuje wystawy psów rasowych. Wszystkie regulaminy oraz informacje o Oddziałach w kraju znajdziesz na oficjalnej stronie www.zkwp.pl 

WYSTAWY PSÓW CZYTAJ WIĘCEJ >>> 

Top